Budowa
Kupić czy wynająć mieszkanie – pytanie zadawane przez każdego studenta.

Kupić czy wynająć mieszkanie – pytanie zadawane przez każdego studenta.

Wiele osób zastanawia się czy kupić czy wynająć mieszkanie. Wraz z niezależnością, pewnym wiekiem, stała praca, ukończenie studiów powstaje problem, co zrobić. Czas stać się odpowiedzialnym finansowo i zacząć żyć na własne. To oczywiście kwestia indywidualna, jednak jest kilka zmiennych na które warto zwrócić uwagę. Sprawdźmy!

kupić czy wynająć mieszkanie

Lepiej kupić czy wynająć mieszkanie?

Wiele osób zostaje w domach, aby nadal korzystać z dobrodziejstw mieszkania z rodzicami, jednak jest to niewielki odsetek ludzi. Wiele osób jednak decyduje się wyjść z gniazda i dotyka ich dylemat, czy lepiej kupić czy wynająć mieszkanie. Tak jak już wspominaliśmy, nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi, a wszystko to jest kwestią indywidualną. Jeśli nie chcesz lub nie możesz wziąć kredytu, to oczywiście lepszym wyborem będzie wynajem. Dodatkowo jeśli chcesz się wiązać z jednym miejscem – to kolejny argument idący w tą stronę. Jeśli jednak masz taką możliwość i chcesz zostać na stałe w jednym miejscu, to nic nie stoi na przeszkodzie w kupnie mieszkania.

własne mieszkanie

A jak wyglądają ceny?

Jeśli chodzi o ceny, często mówi się, że sam wynajem jest bardziej opłacalny. Pamiętajmy jednak, że w przypadku mieszkania i kredytu płacimy za mieszkanie, które kiedyś będzie nasze. W przypadku wynajmu tak niestety nie jest. Mieszkanie w którym mieszkamy nigdy nie będzie nasze, a dodatkowo płacimy komuś. Czyli wybór czy kupić czy wynająć mieszkanie jest jak już wspomnieliśmy, indywidualnym wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *