Meble
Meble kolonialne – egzotyka i niepowtarzalny klimat

Meble kolonialne – egzotyka i niepowtarzalny klimat

Cały styl kolonialny ma w sobie coś niezwykłego. Nawiązania do indyjskiej kultury, połączone z magią różnych rodzajów drewna, dają efekt pięknej aranżacji, nieco owianej tajemnicą. Meble kolonialne sprawdzą się zarówno jako wyposażenie domu, jak i np. restauracji indyjskiej, ponieważ doskonale oddadzą tamten klimat. Barwy dominujące w stylu kolonialnym to brązy, różne odcienie kolorów drewna, a także bordo, czerwień czy pomarańczowy, który ma służyć przełamaniu wystroju. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat mebli kolonialnych? Zapraszamy!

Bogactwo rodzajów drewna

Meble kolonialne wykonywane są głównie z drewna, jednak samo słowo „drewno” nie oddaje w tym przypadku bogactwa różnych barw, struktur i słojów. Pierwszy gatunek to lity palisander indyjski, najczęściej wykorzystywany materiał w Indiach, jeśli chodzi o produkcję mebli. Jest to drewno wyjątkowo twarde, o pięknym usłojeniu. Następnym gatunkiem jest egzotyczne drewno mango, które również cechuje się twardością, ale przy tym można łatwo w nim rzeźbić. Dlatego meble wykonane z tego drewna często posiadają dodatkowe ornamenty dekoracyjne.

meble kolonialne

W jakim stylu sprawdzą się meble kolonialne?

Należy zaznaczyć, że meble kolonialne występują w różnych kolorach – nie tylko ciemniejszych, ale są także stoły czy łóżka z drewna bielonego. Taki wariant może sprawdzić się w stylu skandynawskim, gdzie głównie dominują jaśniejsze barwy, a obecność drewna jest mile widziana. No i oczywiście jak sama nazwa sugeruje, te meble są stworzone dla stylu kolonialnego, który to jest synonimem klasycznego piękna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *