Dom
Czym jest anemostat nawiewny i w jakim celu się go montuje?

Czym jest anemostat nawiewny i w jakim celu się go montuje?

Wentylacja to jeden z kluczowych elementów, jaki występuje w domach i budynkach mieszkalnych. Pozwala ona na wymianę powietrza na świeże, co wpływa na komfort życia i nasze zdrowie. Możemy wyróżnić kilka możliwości wentylacyjnych. Pierwsza z nich to kratka wentylacyjna, a druga to anemostat nawiewny. Jak on zatem wygląda i jakie pełni funkcje?

Anemostat nawiewny- charakterystyka produktu

Urządzenie to z wyglądu jest bardzo proste. W większości przypadków ma kształt koła, bądź prostokąta czy kwadratu i wykonany jest z tworzywa sztucznego lub ocynkowanego metalu. Anemostat nawiewny w głównej mierze służy wprowadzanie świeżego powietrza z zewnątrz do pomieszczenia, w którym jest zainstalowany. Bywają one różnie zbudowane, dlatego też kierunki rozprowadzania mogą się od siebie różnić. Oprócz funkcji wentylacyjnej może on pełnić również funkcję estetyczną. Spowodowane jest to faktem, iż jest to część instalacji wentylacyjnej, która jest bezpośrednio widoczna. Przewagą anemostatów nad kratkami wentylacyjnymi jest fakt, iż dają one możliwość regulacji ilości przepuszczanego powietrza, a także kierunku, w jakim jest on kierowany.

anemostat nawiewny

Gdzie kupić to urządzenie?

Anemostat nawiewny to jedno z lepszych rozwiązań wentylacyjnych. Jeśli planujesz je kupić, warto poszukać miejsca, które sprzedaje tego typu produkty. Ecomax to specjalista w branży odkurzaczy centralnych, rekuperacji oraz wentylacji. Oferują oni produkty wysokiej jakości, a także profesjonalne doradztwo. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *