Dom
Bakteria Legionella- czym jest i jak sobie z nią radzić?

Bakteria Legionella- czym jest i jak sobie z nią radzić?

Choroby układu oddechowego w przypadku zainfekowanego powietrza różnego rodzaju bakteriami są bardzo częste. Powodem rozwoju takich bakterii w wielu przypadkach są źle wentylowane pomieszczenia, bądź miejsca wilgotne, w których znajduje się stojąca woda. Do chorób wywołanych tym drugim rodzajem miejsc można zaliczyć chorobę legionistów oraz gorączkę Pontiac, za które odpowiedzialna jest bakteria Legionella.

Jakie objawy choroby wywołuje bakteria Legionella

Jak już zostało wspomniane powyżej bakteria Legionella rozwija się w miejscach, w których możemy znaleźć stojącą wodę, lub które są bardzo wilgotne. Jest ona w głównej mierze powodem występowania choroby legionistów oraz gorączki Pontiac. W przypadku pierwszej choroby przebieg jej przypomina zapalenie płuc. Osoba zakażona napotyka bóle mięśni i głowy, suchy kaszel, który następnie staje się mokry, a wydzielina może zawierać krew. Sama choroba jest bardzo groźna, a jej skutkiem może być uszkodzenie organów, np. nerek. W przypadku gorączki Pontiac, osoba chora staje się mocno osłabiona. Chorobie towarzyszą gorączka, bóle mięśni oraz nudności i biegunka.

bakteria Legionella próbka

Jak ją zwalczyć?

Jeśli w naszej instalacji wodnej obecna jest bakteria Legionella samo wyczyszczenie jej nie wystarczy i niezbędna będzie zmiana warunków, jakie są w niej obecne. Pomocne w takiej sytuacji są rekuperatory wody, które zapewniają w instalacji temperaturę wody, w której bakteria nie będzie się rozwijać. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie Ecomax.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *