Dom
Ciekawe pomysły na aranżacje czarnej kuchni

Ciekawe pomysły na aranżacje czarnej kuchni

Pomieszczenia w klasycznych barwach są bardzo popularne i dużo osób właśnie w ten sposób aranżuje swoje wnętrza. Czarne kuchnie możemy coraz częściej zobaczyć w wielu mieszkaniach. W tym artykule podamy wam parę pomysłów na aranżacje pomieszczenia w ciemnych odcieniach.

Czarna kuchnia z drewnem

Jeśli nasza kuchnia cała byłaby w ciemnych barwach, mogłaby nas przytłaczać. Z tego powodu warto jej mroczność czymś przełamać. W tej roli doskonale sprawdzi się drewno. Jego ciepła barwa sprawi, że pomieszczenie będzie bardziej przytulne i radosne. Rodzaj drewna możemy wybrać do dodatków. Bardzo interesująco będzie wyglądać dopasowane do stołów czy blatów kuchennych.

Aranżacja czarnej kuchni świetnie będzie wyglądać z innymi drewnianymi dodatkami np.: nożami czy deskami do krojenia. Takie małe i praktyczne przedmioty doskonale wypełnią nasze pomieszczenie i nadadzą mu ciekawy charakter, a ciemne meble nie będą przytłaczające. Kuchnia czarna z drewnem to aranżacja, o której warto pomyśleć.

aranżacja kuchni

Czarne mebla a jasne wykończenie

Chyba nikt z nas nie chciałby, aby jego kuchnia cała była czarna. Niektórzy pewnie obawiają się zakupy czarnych mebli, aby nie przyciemnić mieszkania. Nie musicie się tym obawiać. Wystarczy, że zadbacie o to, aby dodatki oraz wykończenie pomieszczenia było w jasnych odcieniach. Tutaj oczywiście pierwszą naszą myślą będą białe ozdoby. One doskonale pasują do czarnego, więc warto taką barwę dodać do naszej kuchni.

Białe ściany to absolutny klasyk, jednak nie jest on nudny, ponieważ dzięki niemu nasze pomieszczenie będzie żywe i jasne. Będzie to wspaniałe rozwiązanie dla osób, które posiadają małą kuchnię, ale marzą o czarnych meblach. Białe ściany powiększą nam pomieszczenie i oczywiście nada mu nowoczesnego stylu. Jasnym wykończeniem czarnej kuchni mogą być białe blaty. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, nie musimy się obawiać, że pomieszczenie będzie zbyt mroczne. Warto dodać również inne jasne dodatki np.:

  • Stół,
  • Doniczki,
  • Krzesła,
  • Lampy,
  • Przedmioty kuchenne.

Takie połączenie kolorów będzie bardzo eleganckie, ale również piękne. Z pewnością się ono każdemu spodoba.

Oświetlenie i rośliny

Aby przełamać wygląd naszej kuchni, warto zdecydować się na zakup roślin. Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że zielone, żywe roślinki doskonale będą wyglądać w każdej kuchni, a tym bardziej ciemnej. Dzięki nim nasze czarne meble kuchenne będą wspaniale się prezentować i nie będą przytłaczające. Im więcej roślin tym lepiej. Możemy zakupić bazylię czy mięte, która będą elementem ozdobnym, ale również będziemy mogli z nich korzystać. Oświetlenie również będzie wspaniale wypełniać czarną kuchnię. Jeśli je dobrze ustawimy, nie będziemy potrzebowali innych jasnych ozdób. Wystarczy, że zakupimy lampy czy żyrandol. Możemy zdecydować, aby były one w innym kolorze niż czarny. Tak jak we wcześniejszej inspiracji, wspaniale będzie wyglądać białe oświetlenie, ale możemy poszaleć z kolorami i wybrać czerwony czy zielony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *