Dom
Jak urządzić łazienkę? Kilka propozycji i pomysłów

Jak urządzić łazienkę? Kilka propozycji i pomysłów

W przypadku remontu domu zawsze pojawia się mnóstwo różnych pytań, pomysłów i wątpliwości. Warto pamiętać o wielu różnych zmiennych, które mogą nas ograniczać. Mowa tutaj o jasności pomieszczeń, rozkład ścian, okien, a także samej wielkości pokoi. Pojawia się również problem, jak urządzić łazienkę, aby pasowała do reszty mieszkania. Dzisiaj postaramy się na to odpowiedzieć na podstawie wcześniej wspomnianych zmiennych. Zacznijmy ten krótki poradnik.
jak urządzić łazienkę

Jak urządzić łazienkę? Małe pomieszczenie

Wielkim wyzwaniem jest przygotowanie ciekawej i fajnej łazienki w małym pomieszczeniu. Jak urządzić łazienkę na małym metrażu? Podstawą jest jasna i chłodna kolorystyka wnętrza, która pozwoli nieco zwiększyć optycznie pomieszczenie. Kolejne, bardzo ważne jest, aby zamiast wanny wybrać kabinę prysznicową. Zyskamy przy tym wiele miejsca. Często też w takich pomieszczeniach montuje się prali. Przydatnym jest zamontowanie jej w szafie lub aby była otwierana od góry. W ten sposób uda się ograniczyć ilość wykorzystywanego miejsca.

mała łazienka
Okno? Więcej światła!

To prawda, więcej światła w pomieszczeniu to dobra wiadomość. Trzeba jednak pamiętać, że spowoduje to większą widoczność zabrudzonych powierzchni, albo zacieki. Jeśli wykorzystamy meble w efekcie połysku, uda się coś takiego wyeliminować. Dodatkowo świetnym pomysłem jest, jeśli masz dużą łazienkę, wstawienie wanny tuż pod oknem. Dzięki temu zapewnisz sobie jeszcze bardziej wyjątkową kąpiel w ciepłe dni przy otwartym oknie. Jak urządzić łazienkę w takim stylu? Więcej światła oznacza większe pomieszczenie, jednak trzeba to zrobić mądrze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *