Dom
Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego – czy to możliwe?

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego – czy to możliwe?

Zakup własnego mieszkania czy domu to ogromne przedsięwzięcie i życiowa inwestycja. Zdarza się, że musimy na to czekać o wiele dłużej, niż byśmy chcieli – bardzo często z powodu braku zgromadzonych oszczędności na wkład własny. Jednak mało kto wie o tym, że od tego roku to się zmieniło! Można już starać się o kredyt hipoteczny bez wkładu własnego w ramach programu rządowego Nowy Ład. Jak można to zrobić i jakie wymagania należy spełnić?

Ustawa o gwarantowanym kredycie hipotecznym

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego można uzyskać dzięki Ustawie o gwarantowanym kredycie hipotecznym, która weszła w życie 22 maja 2022 roku. Jest to rozwiązanie przeznaczone dla osób, które nie mają pieniędzy na wkład własny, ale, co ważne, dysponują odpowiednią zdolnością kredytową. Z tego rozwiązania mogą skorzystać zarówno single, jak i małżeństwa czy rodziny wielodzietne. 

kredyt hipoteczny bez wkładu własnego

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego – warunki

Realizacja programu przebiega w formie gwarancji bankowych realizowanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Aby uzyskać pomoc, należy podpisać odpowiednią umowę z bankiem, który współpracuje z BGK w tym zakresie. Taka gwarancja może stanowić wkład własny, jeśli jej kwota nie przekroczy 20% wartości nieruchomości, a także nie przekroczy 100 tysięcy złotych. Warunkiem jest także to, aby kredyt hipoteczny był udzielony w złotówkach na minimum 15 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *