Budowa
Kupić czy wynająć mieszkanie – pytanie zadawane przez każdego studenta.

Kupić czy wynająć mieszkanie – pytanie zadawane przez każdego studenta.

Wiele osób zastanawia się czy kupić czy wynająć mieszkanie. Wraz z niezależnością, pewnym wiekiem, stała praca, ukończenie studiów powstaje problem, co zrobić. Czas stać się odpowiedzialnym finansowo i zacząć żyć na własne. To oczywiście kwestia indywidualna, jednak jest kilka zmiennych na które warto zwrócić uwagę. Sprawdźmy!

kupić czy wynająć mieszkanie

Lepiej kupić czy wynająć mieszkanie?

Wiele osób zostaje w domach, aby nadal korzystać z dobrodziejstw mieszkania z rodzicami, jednak jest to niewielki odsetek ludzi. Wiele osób jednak decyduje się wyjść z gniazda i dotyka ich dylemat, czy lepiej kupić czy wynająć mieszkanie. Tak jak już wspominaliśmy, nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi, a wszystko to jest kwestią indywidualną. Jeśli nie chcesz lub nie możesz wziąć kredytu, to oczywiście lepszym wyborem będzie wynajem. Dodatkowo jeśli chcesz się wiązać z jednym miejscem – to kolejny argument idący w tą stronę. Jeśli jednak masz taką możliwość i chcesz zostać na stałe w jednym miejscu, to nic nie stoi na przeszkodzie w kupnie mieszkania.

własne mieszkanie

A jak wyglądają ceny?

Jeśli chodzi o ceny, często mówi się, że sam wynajem jest bardziej opłacalny. Pamiętajmy jednak, że w przypadku mieszkania i kredytu płacimy za mieszkanie, które kiedyś będzie nasze. W przypadku wynajmu tak niestety nie jest. Mieszkanie w którym mieszkamy nigdy nie będzie nasze, a dodatkowo płacimy komuś. Czyli wybór czy kupić czy wynająć mieszkanie jest jak już wspomnieliśmy, indywidualnym wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *