Akcesoria
Loctite 542 – konieczna chemia do pracy?

Loctite 542 – konieczna chemia do pracy?

Sporo dywagacji i dyskusji można spotkać na forach w pracy czy warsztatach, jaki sprzęt powinno się posiadać w warsztacie. Jeśli chodzi o narzędzia, zarówno lekkie jak i ciężkie tutaj takich rozbieżności nie ma, jednak sporo kontrowersji i dziwnych typów można znaleźć w kategorii chemii. Ostatnimi czasy często pojawia się informacja na temat konieczności posiadania uszczelniacza połączeń gwintowych loctite 542. Czy takie coś jest w ogóle potrzebne? Część uważa, że jest to konieczne, a część, że to całkowicie bezsensowny produkt. Jak jest w rzeczywistości? Sprawdźcie!

loctite 542

Loctite 542 – uszczelniacz połączeń gwintowych

Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy je nieco rozbić. Nie da się jasno stwierdzić, czy loctite 542 jest konieczny czy też nie. Wszystko zależy od miejsca pracy i tego, jak często będzie stosowany. Jeśli pracujesz w klasycznym warsztacie samochodowym, czy poszukujesz chemii do domu, to zakup tej substancji jest rzeczywiście zbędny. Inaczej się ma sprawa w przypadku pracy gwintowej przy instalacjach rurowych czy metalowych. Jeśli stosujesz w pracy gwinty, to taka chemia na pewno Ci się przyda.

 

A czemu warto wybrać właśnie ten produkt?

Loctite 542 posiada sporą ilość zalet i wliczyć w nie można przede wszystkim dokładne i wysokiej jakości dopasowanie, nawet najdrobniejszych gwintów przy instalacjach hydraulicznych czy pneumatycznych. Dodatkowo działa natychmiastowo, więc nie ma się co martwić o ewentualnej obsuwie czy zepsuciu elementów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *