Dom
Rekuperacja

Rekuperacja

Budowa domu to niezwykle angażujące i długie zadanie, podczas którego musimy podjąć wiele trudnych decyzji, wśród których ryzykujemy, iż nasz wybór może okazać się błędny. Dotyczy to wielu aspektów, w tym między innymi materiałów, wykończenia izolacji i innych. Jedną z ważniejszych kwestii, jakie musimy przemyśleć, jest to, jaki system wentylacji mamy zamiar zamontować. Obecnie poza systemami grawitacyjnymi, możemy znaleźć także mechaniczne, takie jak rekuperacja. Który system będzie lepszy?

Dlaczego warto wybrać wentylację mechaniczną?

Dzięki wentylacji mamy możliwość oddychać świeżym i czystym powietrzem w naszym miejscu zamieszkania. W przeciwnym wypadku powietrze nie miałoby możliwości dojścia do naszego pokoju. Niestety systemy grawitacyjne posiadają minus w postaci utraty ciepła, jakie tracimy podczas tego procesu. Rekuperacja, w przeciwieństwie do pozostałych systemów, jest w stanie to ciepło odzyskać, dzięki czemu podczas zimnych jesiennych oraz zimowych dni jesteśmy w stanie w dużym stopniu wydatki, które zostałyby przeznaczone na dogrzewanie naszego domu. Dodatkowo pozwala nam ono na uzyskanie świeżego i czystego powietrza w o wiele bardziej efektywny sposób, niż w przypadku standardowego wyjścia.

rekuperacja

Rekuperacja — gdzie szukać?

Jeśli jesteś w trakcie budowy domu i interesuje cię rekuperacja, warto rozejrzeć się za firmą, która się w tym specjalizuje. Ecomax to jeden z liderów branży, zajmujący się głównie rekuperacją i odkurzaczami centralnymi, a w jego ofercie znaleźć można wiele wysokiej jakości urządzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *