Ogród
Strzałka australijska w Twoim ogrodzie

Strzałka australijska w Twoim ogrodzie

Prowadzenie własnego ogrodu nie jest prostą sztuką. Takie hobby kosztuje nas dużo energii, zaangażowania, czasu i odpowiedzialnego podejścia. Ogrodnictwo jest ciężkim wysiłkiem, natomiast satysfakcja na widok pierwszych wyrastających z ziemi owoców naszej pracy jest niezwykle silna. W głębi ogródka można wyciszyć wszystkie chaotyczne myśli i skupić uwagę na przyziemnych sprawach jak sadzenie, plewienie czy oczyszczanie gleby. Ogrodnicza branża stale się rozwija. W ostatnim czasie jedną z popularnych roślin wodnych stała się strzałka australijska. Co wiemy na jej temat?

Strzałka australijska jako piękny okaz rośliny wodnej

Strzałka australijska, nazywana zamiennie Sagittaria australis Benni jest idealnym przykładem rośliny przeznaczonej do uprawy w obiektach wodnych mniejszego lub większego gabarytu. Unikatowość tej rośliny pozwoli Ci zbudować fantastyczną aurę wokół Twojego oczka wodnego. Wyróżniają ją piękne rubinowo-brązowe liście i wkomponowane zielone żyłki na całości głównego płatka rośliny. Ze względu na stonowaną kolorystykę tworzy idealną kompozycję z pozostałymi, bardziej żywiołowymi kwiatami wodnymi.

strzałka australijska to nowy okaz rośliny wodnej

Pielęgnacja i sadzenie Strzałki australijskiej

Strzałka australijska cechuje się wysoką odpornością na chłód oraz minusowe temperatury. W celu uzyskania efektywnego kwitnienia sadź ją w miejscach nasłonecznionych. Najlepiej rośnie zanurzona w płytkiej wodzie. Nie tak skutecznie, lecz w dalszym ciągu efektywnie, można usadowić ją na błotnistych brzegach. Wymagania tej rośliny są minimalne. Prawidłowa pielęgnacja to zapewnienie jej ciepła, słońca oraz żyznego, lekko kwaśnego podłoża.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *