Budowa
5 najczęściej popełnianych błędów podczas ocieplania budynku

5 najczęściej popełnianych błędów podczas ocieplania budynku

Ocieplanie budynku jest bardzo ważną rzeczą podczas budowania domu. Jednak wiemy, że wiele osób popełnia błędy, które zmniejszają opłacalność izolacji, czy jej działanie. Przedstawimy wam pięć błędów, które będą dla was przestrogą podczas budowania własnego domku.

Nie osłonięcie murów przed słońcem i brak dokumentów projektowych

Bardzo dużo osób nie zdaje sobie sprawy, że muru naszego domu należy ochronić przed słońcem. Jego promienie mogą spowodować, że ściany się przegrzeją, a przez to mogą odpadać, wyginać się. Dodatkowo przez ciepło może stopić się styropian. Warto mieć to na uwadze, jeśli stawiamy dom na wiele lat.

docieplenia

Drugą rzeczą, o której musimy wspomnieć, to brak posiadania dokumentów projektowych domu. Po co są nam one potrzebne? Jeśli w przyszłości będziemy chcieli docieplić dom, trzeba będzie je pokazać fachowcom, którzy na ich podstawie określą np.: cenę czy sposób pracy. Jeśli nie będziemy ich posiadać albo zakupimy dom bez nich, jedynym rozwiązaniem będzie zatrudnienie osoby, która stworzy te dokumenty. To generuje kolejne koszty, których każdy z nas chciałby przecież uniknąć.

Oszczędność podczas ocieplania

Jest to jeden z najczęstszych błędów podczas ocieplania budynku. Izolacja domu często wiąże się z dużym wydatkiem. Wtedy następuje duży błąd w myśleniu osób, które stawiają dom. Chcą oni jak najbardziej zaoszczędzić, co często nie jest opłacalne. Przede wszystkim ocieplenie mieszkania bardzo szybko nam się zwróci. Jednak nie każdy zdaje sobie z tego sprawę i decyduje się zatrudnić tanich fachowców, którzy jakoś ogrzeją nasze mieszkanie.

Taka firma może to zrobić niedokładnie, przez co izolacja nie będzie spełniać swoich funkcji, a co najważniejsze, szybko będzie trzeba ją wymienić lub naprawić. To generuje naprawdę duży koszty, które najczęściej będziemy musieli ponieść. Oszczędność przy zakupie materiałów również jest nieopłacalna. Marne produkty nie ocieplą nam domu, tak jakbyśmy tego chcieli, przez co szybko będzie trzeba izolować budynek jeszcze raz. Ocieplanie budynków powinno być wykonane raz, a dobrze. Z tego względu lepiej zapłacić więcej. Wtedy będzie ono sprawnie działać przez lata. Wspomnijmy jeszcze raz o fachowcach. Warto wybrać poleconą firmę, która zna się na tym co robi. Dzięki temu będziemy mogli być spokojni o nasz dom oraz pieniądze, które wydaliśmy w słusznej sprawie.

Kołkowanie styropianu oraz brak ciągłości izolacji

Kolejny błąd to kołkowanie styropianu chwilę po jego położeniu. Wiele osób robi to, ponieważ chce przyspieszyć proces ocieplania budynku. Nie powinno się tego robić. Dobrzy fachowcy wiedzą, że tę czynność można zrobić po dwóch dobach od przyklejenia styropianu. W innym przypadku może to osłabić konstrukcję, a przez to sprawić, że nie będzie ona działać tak, jak powinna. Ostatnim błędem jest zdecydowanie się na ocieplenie niecałego domu. Ważną zasadą podczas izolacji jest wykonywanie tego od fundamentów do dachu. Wtedy będzie to efektywne i spełniać swoją funkcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *