Dom
Czy warto brać kredyt hipoteczny w 2022 roku?

Czy warto brać kredyt hipoteczny w 2022 roku?

Zakup mieszkania lub budowa domu to ogromne, życiowe inwestycje, na które niejednokrotnie trudno nam pozyskać odpowiednie środki. Rozwiązaniem, które pozwala nam szybciej kupić wymarzoną nieruchomość, jest kredyt hipoteczny. To dobra opcja dla tych, którzy nie dysponują wystarczającymi oszczędnościami, aby pokryć koszt zakupu samodzielne, a jednocześnie w dłuższej perspektywie nie będą mieli problemów ze spłatą kolejnych rat. Jednak czy warto brać kredyt hipoteczny w dobie rosnących stóp procentowych? Podpowiadamy!

Szukaj korzystnych możliwości

W ostatnich miesiącach możemy zaobserwować znaczny wzrost stóp procentowych w bankach. Nałożyły się na to m.in. zła sytuacja gospodarcza spowodowana pandemią oraz wojna w Ukrainie. Rosnące kwoty miesięcznych rat mogą skutecznie odstraszać potencjalnych kredytobiorców. Przy rozważaniach na temat tego, czy warto brać kredyt hipoteczny, dobrym sposobem będzie sprawdzenie ofert kilku banków. Wiele z nich w obecnej sytuacji oferuje niższe marże lub rezygnację z prowizji. 

czy warto brać kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny i zmiany na rynku finansowym

Warto pamiętać o tym, że zmieniła się nie tylko wysokość stóp procentowych. W tym roku Komisja Nadzoru Finansowego wydała zalecenia, których efektem jest zaostrzenie wymagań wobec potencjalnych kredytobiorców. W wielu bankach wzrosły wymogi co do zdolności kredytowej i minimalnego wkładu własnego. Dlatego przy odpowiedzi na pytanie, czy warto brać kredyt hipoteczny, dogłębnie przeanalizuj swoją sytuację mieszkaniową, finansową i rodzinną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *