Meble
Farby kredowe do mebli – stwórz meble w swoim stylu!

Farby kredowe do mebli – stwórz meble w swoim stylu!

Najlepszym sposobem, by mieć unikalne meble, akcesoria aranżacyjne, jest spersonalizować je samemu! Farby kredowe do mebli są najprostszym produktem, którym możesz odnowić lub postarzyć swoje meble. Poznaj zalety tego rodzaju farb i w jaki sposób ich używać.

Co cechuje farby kredowe do mebli?

Warto być świadomym, że farby kredowe do mebli różnią się od tradycyjnych farb na różnych innych sposobów. W kwestii estetycznej ten typ farb ma matowe wykończenie. Dużą zaletą jest to, że nie wymagają one żadnego przygotowania – można malować bezpośrednio na większości czystych, suchych powierzchni, nawet jeśli są już pomalowane. Z tego powodu pasjonaci odnawiania mebli kochają używać farby kredowej na zabytkowych kawałkach, które mają pęknięcia lub wiele szczegółów. Dodatkowo, ze względu na swoją konsystencję,  jest mniej prawdopodobne że farba kredowa będzie kapać i spływać, w przeciwieństwie do farb innego rodzaju. Farba kredowa jest na bazie wody, więc możesz spokojnie i bezproblemowo wyczyścić swoje pędzle wodą z mydłem, zamiast używać specjalistycznych rozpuszczalników.

farby kredowe do mebli

W jaki sposób pomalować meble farbami kredowymi?

Z racji, że w przypadku farb kredowych nie potrzeba dużych przygotowań, trzeba pamiętać jedynie, by używać farb kredowych do mebli wcześniej wyczyszczonych i osuszonych, by farba nie miała problemu z przyleganiem do malowanej powierzchni. Upewnij się szczególnie, że malowana powierzchnia nie jest tłusta, gdyż farba na bazie wody nie będzie chciała przyczepić się do takiej bazy. Jeśli chcesz osiągnąć efekt popękania, nie ściągaj starych warstw farby. W przypadku postarzania mebli, możesz spokojnie szlifować powierzchnię pomalowaną farbą kredową – ten typ farb nadaje się idealnie do takich zabiegów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *