Budowa
Ile kosztuje ocieplenie domu?

Ile kosztuje ocieplenie domu?

Ocieplenie domu jest bardzo istotne. Każdy, kto ma w planach wybudowanie własnego domu, musi mieć na uwadze to, że będzie trzeba go ogrzać. Nikt przecież nie chce marznąć w zimę. Ile pieniędzy będzie trzeba na to przeznaczyć? O tym opowiemy w tym artykule?

Cena zależy od metody

Nie da się jednoznacznie podać koszt ocieplenia domu. Są one uzależnione od powierzchni naszego mieszkania oraz od sposoby, jaki wybierzemy, aby go ogrzać. Zacznijmy od metody lekkiej mokrej. Polega ona na przyklejeniu warstwy termicznej do muru, a następnie pokrycie jej tynkiem cienkowarstwowym. Do tego będzie potrzebna zaprawa klejowa, tynk elewacyjny oraz woda. Potrzebne będą również akcesoria, dzięki którym zostanie on położony oraz podkład gruntujący, siatka zbrojąca i styropian. Więc cały koszt tego sposobu to około 150zł/m2. W to wliczona jest również robocizna, o której nie można zapomnieć podczas preliminowaniu kosztów.

ile kosztuje ocieplenie

Metoda lekka morka z wełną micelarną jest bardzo podobna do tej wcześniejszej, jednak do tej potrzebna będzie wełna mineralna zamiast styropiany oraz farba elewacyjna. Za takie rozwiązanie będziemy musieli zapłacić do 180zł/m2. Przejdźmy do kolejnego sposobu – metoda lekka sucha. Aby ją wykonać, potrzebne są plastikowe kołki, zszywki, śruby, gwoździe. Za nią zapłacimy około 150zł/m2. Istnieje jednak wiele odmian tego sposobu. Jedną z nich jest metoda lekka sucha z wykończeniem oblicówką winylową.

Do tego będzie potrzebna wełna mineralna, stelaż drewniany, folia, oblicówka winylowa. Z tego względu zapłacimy około 180zł/m2. Można również skorzystać z metody lekka sucha z wykończeniem  oblicówką drewnianą. Do tego potrzebujemy tych samych składników co wcześniej, tylko zamiast oblicówki winylowej oblicówkę drewnianą. Za wszystko zapłacimy około 200zł/m2.

Różnice w kosztach

Powyżej opisaliśmy, ile zapłacimy za dane metody. Oczywiście warto podkreślić, że są to szacowane ceny, które mogą się znacznie różnić. Od czego to jest zależne? Przede wszystkim od firmy, która będzie nam ocieplać dom. Każdy specjalista weźmie za tę pracę inną cenę. Dlatego warto wcześniej dowiedzieć się, ile kosztuje tak usługa, aby móc wpisać to w kosztorys. Jednak tutaj ostrzegamy, że nie należy kierować się samą ceną. Wiele sposób ocieplania powinno się wykonać bardzo dokładnie i ostrożnie.

W przeciwnym wypadku, szybko będzie trzeba od nowa wykonywać tę czynność. Za to poniesiemy już naprawdę wysokie koszty. Więc lepiej wybrać polecaną firmę, która weźmie od nas więcej pieniędzy, ale zrobi to porządnie i zaprawa wytrzyma wiele lat. Cena ocieplenia budynku będzie również zależeć od materiałów, jakimi będziemy to wykonywać. Najlepiej te wszystkie szczegóły omówić ze specjalistami, którzy będą się tym zajmować. Skuteczna komunikacja może sprawić, że zaoszczędzimy kilka złotych, a tego chciałby każdy, kto zaczyna budować swój własny dom. Często również pora roku, kiedy będziemy to robić, podniesie cenę za usługę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *