Dom
Jak wyeksponować kwiaty na tarasie lub balkonie?

Jak wyeksponować kwiaty na tarasie lub balkonie?

Sezon na eksponowanie kwiatów na tarasie lub balkonie trwa. Któż nie ceni tych zielonych enklaw, wśród których tak doskonale wypoczywamy? Radość z posiadania przydomowej oazy jest tym większa, o ile została samodzielnie zaprojektowana i stworzona. Wystarczy pomysł i kilka ceramicznych doniczek, by zyskać swoistego rodzaju satysfakcję.

Donice ceramiczne – dlaczego warto sadzić kwiaty właśnie w nich?

To, że uwielbiamy nasze tarasy czy balkony w aranżacji kwiatowej, już wiemy. Teraz wystarczy znaleźć odpowiednie gatunki roślin, które posadzimy w ładnych donicach. Najlepszym i najłatwiejszym sposobem będzie użycie doniczek ceramicznych dużych. Opcji jest kilka, poczynając od doniczek ceramicznych teksturowych, kończąc na modelach w paski lub w różnych kolorach. Barwy takie jak biały, oliwkowy, terakota pozwalają tworzyć eleganckie konfiguracje kwiatowe na tarasie lub balkonie. Dlaczego jeszcze warto postawić na duże donice ceramiczne? Tego typu doniczki są rozsądnym wyborem ponieważ koszt zakupu jest niski w porównaniu z innymi, a eksploatacja i użytkowanie zdecydowanie łatwiejsze, nie wspominając już o oszczędnościach płynących z podlewania kwiatostanów. Nowoczesne formy donic tworzą perfekcyjne dopełnienie budynków w różnym stylu. Stworzone zostały  z myślą o estetyce, funkcjonalności, ale przede wszystkim wytrzymałości na warunki atmosferyczne.

Przy dużych doniczkach ceramicznych należy pamiętać jednak o tym, że nie wszystkie kwiaty je “lubią”. Istnieją gatunki, które mając dużo miejsca mocno się ukorzeniają, a to z kolei ma wpływ na słabe kwitnienie. Nawet najpiękniejszy gatunek zmarnieje, jeśli nie zapewnimy mu  światła, ciepła, wody oraz odpowiedniej ilości miejsca do wyrośnięcia.

Kwiatowe ekspozycje

Jedyne w swoim rodzaju ceramiczne doniczki dobrze robią każdej ekspozycji tarasowej. Efekt jest równie ciekawy, gdy grupujemy i ustawimy obok siebie kilka. Lecz nawet jedna doniczka sporych rozmiarów robi wrażenie, jeśli tylko posadzone w niej rośliny są odpowiednio zaopiekowane i zadbane. Doniczki ceramiczne duże można ustawić w dowolnym miejscu, tworząc piękny i komfortowy ogród.

Szeroka gama donic ceramicznych na rynku sprawi, że każdy amator uprawy balkonowej znajdzie dla siebie odpowiedni model. Piękny i zadbany taras, pełen kwitnących kwiatów w ozdobnych doniczkach będzie dla nas prawdziwą zieloną oazą. Cieszącą nie tylko oczy, ale i serca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *