Porady
Jak wygląda impregnacja kostki brukowej?

Jak wygląda impregnacja kostki brukowej?

Do jednego z solidniejszych ścieżek wokół domu można zaliczyć kostkę brukową. Jest ona wytrzymała i zapewnia estetyczne wykończenie przestrzeni wokół gospodarstwa domowego. Aby przez długi okres czasu wyglądała ona atrakcyjnie, konieczna jest jej impregnacja. Jak powinna przebiegać impregnacja kostki brukowej? W jakim celu i jak często należy to robić? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej. Zapraszamy!

Dlaczego warto przeprowadzać impregnację kostki?

Jeżeli chodzi o czynność, jaką jest impregnacja kostki brukowej to ma ona wiele korzyści. Wykonuje się ją nie tylko ze względów estetycznych, ale i również by na dłużej zachować jej żywotność. Impregnacja chroni przed wchłanianiem wody i innymi substancjami i sprawia, że będzie czysta na dłużej. Czynność ta ułatwia również dalszą pielęgnację kostki.

impregnacja kostki brukowej

Jak powinna być zrobiona impregnacja kostki brukowej?

Na samym początku należy wybrać odpowiedni preparat, który jest niezbędny w celu przeprowadzenia procesu, jakim jest impregnacja kostki brukowej. Każdy preparat daje inny efekt, dlatego należy dokładnie czytać, co się osiągnie, gdy się go użyje. Istnieją również substancje barwiące, przydatne do kostek, które mają kilkanaście lat i wyblakły.

Kolejnym krokiem jest usunięcie zabrudzeń za pomocą zmiotki, a następnie wyczyszczenie jej na mokro, za pomocą myjki ciśnieniowej. Po odpowiednim przygotowaniu kostki można zastosować preparaty do jej impregnacji, przy pomocy pędzla.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *