Budowa
Rekuperacja – krótki trend, czy nowa jakość wentylacji w budownictwie?

Rekuperacja – krótki trend, czy nowa jakość wentylacji w budownictwie?

Wentylacja to obowiązkowy element w budowaniu nie tylko domu, ale w ogóle każdego budynku. Coraz częściej jednak nowo powstałe budynki są wyposażane w system rekuperacji – czy słusznie? Przekonajmy się, pochylając się głębiej nad tym tematem w tym artykule.

Czym jest proces rekuperacji?

Rekuperacja to innymi słowy proces, podczas którego powietrze z zewnątrz i wewnątrz budynku poddawane jest wymianie w instalacji rekuperacyjnej wyposażonej w filtry. Takie powietrze jest filtrowane z zanieczyszczeń, spalin, dumy i tym podobnych mikroskopijnych cząsteczek. Ważnym atutem jest to, że takie cyrkulujące powietrze jest w okresie zimowym dodatkowo ogrzewane, dzięki czemu nie następuje tutaj utrata ciepła, co ma niestety często miejsce w tradycyjnych systemach wentylacyjnych.

rekuperacja w mieście

Wybawienie w mieście!

Tak jak wspomniano  już wcześniej, cyrkulujące powietrze w systemie rekuperacji jest oczyszczane i filtrowane z zanieczyszczeń. To rozwiązanie idealne dla osób zamieszkujących w dużych miastach, lub obrzeżach miast, gdzie ilość smogu i stężenie zanieczyszczeń na zewnątrz przekracza zdrowe normy dla człowieka. Odfiltrowane z toksyn powietrze w domowym kącie sprawdzi się szczególnie dla astmatyków, osób mających alergię na pyłki i innych osób, które miewają problemy z układem oddechowym. Reasumując zamontowanie wyżej wymienionej instalacji to wiele korzyści przeważających nad tradycyjną wentylacją – chronimy nie tylko swój portfel, ale i cenne zdrowie nasze i naszych bliskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *