Budowa
Estetyka na pierwszym miejscu, czyli jak zamaskować rury na suficie?

Estetyka na pierwszym miejscu, czyli jak zamaskować rury na suficie?

Obecne poczucie estetyki przy aranżacji wnętrz jest zdecydowanie inne, niż było kilkadziesiąt lat temu. Kiedyś takie elementy jak widoczne rury nikomu nie przeszkadzały, nawet na środku pokoju. Nikt nie zwracał nawet uwagi bo nawet nie myślano o tym, że można by je ukryć. Obecnie raczej staramy się maskować takie elementy, no chyba że nasza aranżacja urządzona jest w klimacie industrialnym, gdzie wystające rury dodatkowo podkreślają charakter. Jednak jeśli chcemy się ich pozbyć z zasięgu naszego wzroku, warto odpowiedzieć na pytanie, jak zamaskować rury na suficie?

Jak zamaskować rury na suficie samodzielnie?

Wiele osób decyduje się na wykonywanie poszczególnych prac wykończeniowych samodzielnie. Wiąże się to z tym, że ceny za takie usługi stale idą w górę, a dodatkowo, jeśli uda nam się zrobić coś samemu, satysfakcja jest jeszcze większa. Jeśli więc zastanawiasz się, jak zamaskować rury na suficie bez pomocy fachowców, postaw na sztukaterię wewnętrzną. Wybierz listwy dekoracyjne na ścianę, mogą być to klasyczne listwy, lub takie z podświetleniem. Możesz także zdecydować się na prefabrykowane maskownice rur z GK. Jednak te rozwiązania przeznaczone są do ukrycia mniejszych rur.

jak zamaskować rury na suficie

Ukrywanie większych rur

A co jeśli rury są naprawdę spore? W takim przypadku, wybierz moduły gipsowo-kartonowe – łatwe i szybkie w montażu. Możesz też zdecydować się na sufit podwieszany – jest to rozwiązanie wysoce estetyczne i zyskujemy piękny, równy sufit, ale tutaj już może być konieczna pomoc fachowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *