Dom
Jak myć okna?

Jak myć okna?

Ostatnio w modzie są duże okna, a nawet okna zamiast ścian. Jest to zabieg, który pozwala na optyczne powiększenie przestrzeni oraz sprawienie, że osoby mieszkające w domu mogą mieć uczucie bycia bliżej natury. Pojawia się jednak problem z tak dużą ilościom szkła, mianowicie — jak myć okna? W związku z tym przygotowaliśmy dla Was mini poradnik.

jak myć okna

Jak myć okna — sprzęt

Podstawą czystych okien bez smug jest wykorzystanie dobrych środków do ich wyczyszczenia. Do takiego zadania dobrze sprawdza się ściereczki z mikrofibry, ponieważ dokładnie zbierają całą wodę z każdej powierzchni zwłaszcza śliskiej. Materiał, jakim jest mikrofibra ma jeszcze jedną zaletę, mianowicie może pochłaniać ogromne ilości wody. Kolejną ważną rzeczą, w którą warto jest się zaopatrzyć jest ściągaczka. Z jej wykorzystaniem usuniesz prostym ruchem nadmiar wody z szyb.

jak myć okna

Środki czyszczące okna

Pamiętaj, aby podczas mycia okien wykorzystywać tylko środki specjalnie do tego przeznaczone. Są zdecydowanie najłatwiej dostępne oraz zostały stworzone z myślą o czyszczeniu okien. Nie jest to jednak jedyny możliwy wybór. Jeśli wpisałeś hasło: jak myć okna zapewne pojawiły Ci się sposoby na zrobienie Twoich własnych środków czyszczących. Jest to rozwiązanie stosowane już przez nasze babcie, które dobrze się sprawdzi na wszystkich szybach.

Mamy nadzieję, ze już dłużej nie zastanawiasz się jak myć okna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *