Dom
Słoiki ozdobne – co w nich przechowywać?

Słoiki ozdobne – co w nich przechowywać?

Słoiki ozdobne to świetna ozdoba sama w sobie, aczkolwiek dobrym pomysłem będzie umieszczenie czegoś w środku. Dzięki temu połączysz dekoracyjną funkcję słoika z praktycznym jego wykorzystaniem. Takie słoiki dobrze prezentują się we wszystkich pomieszczeniach w domu od salonu do kuchni, a nawet łazienki.

Słoiki ozdobne

Słoiki ozdobne a jedzenie

Dobrym pomysłem będzie umieszczenie żywności w takich słoikach. Przykładowo możesz schować do takiego słoika pyszne ciastka dla gości do częstowania się oraz cukierki. Dobrym pomysłem będzie schowanie do takiego słoika Twoich domowych wypieków. Dzięki temu nie wyschną i będą się dobrze prezentować. Zdecydowanie słoiki ozdobne nie nadają się do przechowywania owoców i warzyw, dlatego unikaj tego. Możesz za to przechowywać w takich słoikach ozdobne makarony, kaszę, płatki i wszystkie suche rzeczy. Wykorzystując słoiki ozdobne do trzymania w nich żywnosci pamietaj o ich regularnym czyszczeniu. Najlepszym pomysłem będzie ręczne dokładnie mycie słoików, delikatnym środkiem czystości.

Słoiki ozdobne

Niekonwencjonalne przedmioty

Do słoików ozdobnych możesz schować również swoje pamiątki z wakacji przykładowo muszle i kamienie zebrane nad morzem. Słoiki ozdobne dobrze sprawdzą się do trzymania w nich suszonych kwiatów lub płatków kwiatów. Dzięki temu wzbogacisz wnętrze swojego domu. Innym przedmiotem, który możesz trzymać w słoikach ozdobnych, są świece. Wybór świec jest ogromny, możesz zdecydować się na klasyczne białe, ale i kolorowe świece, ogranicza Cię jedynie wyobraźnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *