Dom
Mieszkanie na parterze z ogródkiem – plusy i minusy tego rozwiązania

Mieszkanie na parterze z ogródkiem – plusy i minusy tego rozwiązania

W momencie, w którym decydujemy się na zakup własnej nieruchomości, w głowie pojawia się szereg pytań. W pierwszej kolejności zastanawiamy się, czy wybrać dom, czy może raczej mieszkanie. Następnie pozostaje kwestia metrażu, lokalizacji, a także dodatkowych udogodnień, jak np. ogródek. Mieszkanie na parterze z ogródkiem to coraz częściej wybierane rozwiązanie. Mieszkając na osiedlu w mieście, możesz cieszyć się swoim prywatnym kawałkiem zieleni. Jednak nie jest tak idealnie, jak mogłoby się wydawać – taka opcja ma też swoje wady. 

Kontakt z naturą, świeże powietrze i inne zalety

Mieszkanie na parterze z ogródkiem otwiera przed domownikami szereg możliwości. Może stworzysz swój mały ogródek uprawny i będziesz cieszyć się smakiem świeżych warzyw, ziół czy owoców? A może twój ogródek stanie się przestrzenią do zabawy dla twojej pociechy? Jedno jest pewnie – ogród stanie się naturalnym przedłużeniem mieszkania. Wiadomo, że zimą czy późną jesienią raczej nie będziesz spędzać w nim dużo czasu, ale w pozostałą część roku będzie pełnił rolę dodatkowego pokoju, co będzie szczególnie przydatne w przypadku mieszkań o niewielkim metrażu. 

mieszkanie na parterze z ogródkiem

Jakie wady ma mieszkanie na parterze z ogródkiem?

Choć zalety zdecydowanie przeważają nad wadami, warto wspomnieć także o minusach, aby każdy, kto rozważa taką opcję, mógł podjąć świadomą decyzję. Mieszkanie na parterze z ogródkiem to niestety mniej prywatności. Na parterze każdy może zajrzeć w nasze okna i do ogródka. Jednak będzie to zależało także od lokalizacji ogródka, sposobu jego urządzenia, jak i od samego osiedla – dlatego zdecydowanie nie warto się tym kierować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *