Ogród
Podgrzewacz wody basenowej – rodzaje

Podgrzewacz wody basenowej – rodzaje

Podgrzewacz ratuje życie, zwłaszcza w chłodne dni, gdy mamy ochotę na kąpiel. Nikt nie chce nurkować w zimnym basenie, a podgrzewacz wody basenowej będzie musiał ciężko pracować, aby utrzymać wodę w komfortowej temperaturze. Mało kto lubi kąpać się w bardzo zimnej wodzie. Wyjątkiem są oczywiście upalne dni, gdy chłodna woda z basenu przynosi nam ogromną ulgę. Ale co jeśli chcemy korzystać z basenu przez dłuższy okres czasu? Nie tylko latem, ale również wiosną i jesienią? Jaki podgrzewacz wody basenowej wybrać?

Jakie są rodzaje podgrzewaczy wody basenowej?

Trzy główne dostępne typy podgrzewaczy wody basenowej: solarne, elektryczne i gazowe. Tego typu grzejniki basenowe będą działać dobrze. Warto jednak zwrócić uwagę na ich trwałość, opłacalność czy efektywność. Solarny podgrzewacz wody basenowej wykorzystuje panele słoneczne do podnoszenia temperatury w basenie. Masz możliwość zainstalowania paneli słonecznych na dachu, co jest zaletą, jeśli nie masz dużo miejsca na ziemi i pozwala na dotarcie do paneli większej ilości słońca. Panele słoneczne będą następnie absorbować ciepło i energię ze słońca i przekazywać je do systemu obiegu wody. Tego typu rozwiązanie warto wybrać, jeśli mieszkasz w słonecznym miejscu.

Basen podgrzewaczem wody basenowej

Elektryczny i gazowy podgrzewacz

Elektryczna pompa ciepła działa poprzez pobieranie ciepła z powietrza i przekazywanie go do obiegu przez zewnętrzną wężownicę parownika. Następnie ciekły czynnik chłodniczy w obrębie cewki parownika pochłania ciepło z powietrza, aby przekształcić je w gaz. Gazowy podgrzewacz basenowy to kolejna odpowiednia opcja do utrzymania temperatury wody. Działa szybciej niż pompa ciepła. Należy pamiętać, że gazowy podgrzewacz wody basenowej nie opiera się na świetle słonecznym. Tak więc, ludzie mieszkający w chłodniejszym klimacie mogą chcieć wybrać podgrzewacz gazowy jako ich podgrzewacz wody basenowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *