Dekoracje
Szablony malarskie – odkryj w sobie żyłkę designera!

Szablony malarskie – odkryj w sobie żyłkę designera!

Wraz z powrotem mody na design w stylu vintage, powróciło zainteresowanie ciekawym wzornictwem w wystroju wnętrz. To świetna okazja, by spróbować swoich sił, jako  dekorator i zaopatrzyć się w szablony malarskie

Czym są szablony malarskie i jak z nich korzystać?

Jeśli zastanawiasz się czym właściwie są szablony do malowania, już ruszamy z wytłumaczeniem. Jest to produkt, zwykle silikonowy z wyciętym wzorem. Taki szablon przykładamy do wybranej przez nas powierzchni i przenosimy nasz wybrany wzór z jego pomocą oraz wybranej farby lub masy. Efektem jest powierzchnia, która zachwyca swoją dekoracyjnością. Oczywiście jest wiele przeznaczeń takiego akcesorium – na rynku możesz znaleźć szablony do malowania mebli, ścian, drewna i wielu innych powierzchni. Ogranicza cię tutaj tylko kreatywność i zmysł estetyczny.

szablony malarskie

O czym pamiętać podczas używania szablonów?

Przed użyciem szablonów malarskich, warto pamiętać o dobraniu odpowiednich farb lub mas. Jeśli chcesz uniknąć wtopy i przypadkowego zniszczenia malowanej powierzchni, dobierz najpierw odpowiednią farbę. Nie wszystkie będą nadawać się bowiem do wszystkiego – dla przykładu, coś co sprawdza się na drewnie, może zniszczyć nam ścianę bądź mebel. Trzeba także pamiętać, że lepiej kupić farby dobrej jakości, które po wyschnięciu będą się ładnie prezentować w naszym wnętrzu. W wielu specjalistycznych sklepach, będziesz mieć wyróżnione te farby, których będziesz mogła bez zmartwień użyć do odświeżenia swojego wnętrza. Jeśli decydujesz się na farby o wykończeniu metalizującym bądź lśniącym, pamiętaj, że nie wszystkie materiały dobrze trzymają taką farbę. Bez odpowiedniego sprawdzenia, może okazać się, że np. metalowa powierzchnia nie daje się pomalować z pomocą szablonu. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wcześniejsza konsultacja ze specjalistą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *