Budowa
Przelewy – chroń swój dach!

Przelewy – chroń swój dach!

Czy wiesz czym są przelewy? Nie, nie chodzi tutaj o rodzaj kawy! W tym artykule przybliżymy ci temat przelewów dachowych i balkonowych i czemu są one tak ważne do zamontowania w każdym budynku, w tym w twoim domu.

Czym są przelewy?

Wspomniany wcześniej element możesz znać pod różnymi nazwami – rzygarze, przelewy awaryjne, bezpieczeństwa, ale w rzeczywistości chodzi tak naprawdę o tą samą rzecz – awaryjne ujście wody, która może się gromadzić na dachach i balkonach, które mają wyższe ścianki. Jest to szczególnie ważne podczas długotrwałych lub silnych deszczy, ponieważ gromadząca się woda może stanowić dla ludzi znajdujących się w budynku nie lada niebezpieczeństwo. To nie tylko ciężar, który może prowadzić do załamania się dachu czy balkonu, ale może prowadzić do zacieków w głębi ścian i powstaniu pleśni. Jest to zatem element niezbędny dla zasad bezpieczeństwa w użytkowaniu budynku.

przelewy

Jak zamontować przelew?

Pierwszym co należy zrobić żeby prawidłowo zamontować przelewy, jest określenie, w którym miejscu najlepiej go umieścić. Gdy już to ustalimy, w ściance tworzy się otwór i montuje w nim odpowiedni model przelewu. Co najważniejsze, rura przelewowa nie powinna być prostopadle do ściany ani unosić się w górę, jej kierunek powinien kierować się ku dołowi, w taki sposób, by woda uciekała otworem w dół budynku, a nie zatrzymywała na dachu, czy balkonie. Najlepiej jest jednak nie montować przelewu na własną rękę, a oddać to zadanie w ręce specjalistów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *