Budowa
Krawężniki granitowe – czemu warto je wybrać?

Krawężniki granitowe – czemu warto je wybrać?

Każdy wie czym jest krawężnik – nie każdy wie jednak, że istnieją ich różne rodzaje, takie jak na przykład krawężniki granitowe. Charakteryzuje je wysoka wytrzymałość, dzięki której ten typ posiada wiele zastosowań. Poznajmy je zatem razem w tym artykule! Zapraszamy gorąco do lektury.

Gdzie są wykorzystywane krawężniki granitowe?

Krawężniki granitowe można wykorzystać na prywatnych posesjach, jednak ten typ krawężnika jest też wykorzystywany przy ważnych miejscach publicznych oraz na przykład przy rondach. Wynika to z wielu powodów. Po pierwsze ten typ powierzchni wygląda bardzo estetycznie, dzięki czemu podkreśla powagę instytucji, przy których się znajduje. Po drugie wspomniana wcześniej wysoka wytrzymałość ma duże znaczenie w miejscach dużego ruchu samochodów. Granitowy krawężnik, w przeciwieństwie do innych, w przypadku uderzenia przez jadący pojazd nie pęka w pół a jedynie się nadkrusza, dzięki czemu może być dłużej zdatny do użytku.

krawężniki granitowe

Jak ustawić krawężnik w ogrodzie?

Jeśli chcemy sami ustawić krawężniki granitowe w naszym ogrodzie, warto poznać kilka wskazówek, jak to zrobić, Na początek, warto zaznaczyć sobie zarys, jak krawężnik ma być ułożony. Później przygotuj odpowiedni wykop, w którym osadzisz wspomniany wyżej element w pół wyschniętym betonie. Pamiętaj przy tym o wyrównaniu poszczególnych elementów, by krawędzie nie były krzywe, ani nie wystawały nad siebie same. Pomoże ci w tym poziomica oraz gumowy młotek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *