Meble
Stoły do salonu – poznaj różne style

Stoły do salonu – poznaj różne style

Jaki jest najważniejszy mebel w domu? Oczywistą odpowiedzią jest stół – nie bez powodu stoi on często w centrum wnętrza.  Dowiedz się jakie stoły do salonu warto wybrać oraz czemu ten mebel jest tak ważną częścią domu.

Mebel dla całej rodziny

Nie każdy mebel ma tak silną więziotwórczą moc, jak stół. Stoły do salonu z kuchni trafiły dość wcześnie, gdy odkryto, jak mocno potrafią łączyć przy sobie ludzi. Sprzyja temu kształt tego przedmiotu – ludzie mogą siedzieć naprzeciw siebie, co sprzyja łatwiejszej komunikacji.

stoły do salonu pokój

Stoły do salonu – jaki styl wybrać?

Wybierając stoły do salonu mamy multum możliwości – możemy dopasować kształt, wysokość i styl mebla. Najlepszym kryterium wyboru powinna być funkcja jaką będzie spełniać stół. Jeśli zamierzamy użyć tego elementu wyposażenia do spożywania posiłków, zdecydujmy się na wyższy stół, natomiast jeśli ma on mieć jedynie funkcje ozdobną, lepszym wyborem będzie mały stolik, tzw. kawowy. Kształt stołu uzależnijmy od wystroju wnętrza – bardziej ozdobne, okrągłe stoły sprawdzą się we wnętrzach w stylu śródziemnomorskim, klasycznym oraz jeśli zależy nam na stylu vintage. Kanciaste meble mają w sobie nieco ostrzejszy, chłodniejszy look, który świetnie podkreśla styl nowoczesnego wystroju. Gdy pomieszczenie jest nieco mniejsze, a zależy nam na takim stole, przy którym zmieścimy więcej osób, możemy się pokusić o zakup rozkładanego mebla, który łatwo można dopasować rozmiarem do naszych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *