Meble
Meble kolonialne – egzotyka i niepowtarzalny klimat

Meble kolonialne – egzotyka i niepowtarzalny klimat

Cały styl kolonialny ma w sobie coś niezwykłego. Nawiązania do indyjskiej kultury, połączone z magią różnych rodzajów drewna, dają efekt pięknej aranżacji, nieco owianej tajemnicą. Meble kolonialne sprawdzą się zarówno jako wyposażenie domu, jak i np. restauracji indyjskiej, ponieważ doskonale oddadzą tamten klimat. Barwy dominujące w stylu kolonialnym to brązy, różne odcienie kolorów drewna, a także bordo, czerwień czy pomarańczowy, który ma służyć przełamaniu wystroju. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat mebli kolonialnych? Zapraszamy!

Bogactwo rodzajów drewna

Meble kolonialne wykonywane są głównie z drewna, jednak samo słowo „drewno” nie oddaje w tym przypadku bogactwa różnych barw, struktur i słojów. Pierwszy gatunek to lity palisander indyjski, najczęściej wykorzystywany materiał w Indiach, jeśli chodzi o produkcję mebli. Jest to drewno wyjątkowo twarde, o pięknym usłojeniu. Następnym gatunkiem jest egzotyczne drewno mango, które również cechuje się twardością, ale przy tym można łatwo w nim rzeźbić. Dlatego meble wykonane z tego drewna często posiadają dodatkowe ornamenty dekoracyjne.

meble kolonialne

W jakim stylu sprawdzą się meble kolonialne?

Należy zaznaczyć, że meble kolonialne występują w różnych kolorach – nie tylko ciemniejszych, ale są także stoły czy łóżka z drewna bielonego. Taki wariant może sprawdzić się w stylu skandynawskim, gdzie głównie dominują jaśniejsze barwy, a obecność drewna jest mile widziana. No i oczywiście jak sama nazwa sugeruje, te meble są stworzone dla stylu kolonialnego, który to jest synonimem klasycznego piękna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *